egzamin ósmoklasisty

:.: drogi Ósmoklasisto, droga Ósmoklasistko

Przed Tobą egzamin ósmych klas. Jednym z obowiązkowych przedmiotów jest język angielski. To od jego wyniku zależy to, gdzie dostaniesz się dalej do szkoły, w której spędzisz kolejne kilka lat.

Przygotowując się do egzaminu z języka angielskiego skupiamy się na Twoich umiejętnościach pisania, słuchania, analizie tekstu oraz krytycznym myśleniu.

To bardzo ważne, aby do swoich przygotowań wprowadzić systematyczność nauki słownictwa, poznać wymagane struktury gramatyczne oraz nauczyć się pisać obowiązujące formy pisemne. Nie należy również zapominać o regularnych ćwiczeniach słuchowych.

Arkusze egzaminacyjne z poprzednich lat, repetytorium, materiały audio, gruntowna powtórka gramatyki i konwersacje z praktycznym językiem to elementy najważniejsze w naszej wspólnej pracy. Dodatkowo, po każdych zajęciach zadawana jest praca domowa, która podlega naszemu wewnętrznemu systemowi oceniania.

Ponadto, na korepetycjach chcę podzielić się z Tobą ważnymi wskazówkami (strategiami), które są bardzo pomocne podczas wykonywania zadań w części pisemnej. Wskazówki te ułatwią Ci zarządzanie czasem podczas sytuacji egzaminacyjnej oraz pomogą radzić sobie w przypadku napotkania problemów lub nieznajomości słownictwa.

:.: Struktura egzaminu

Czy już wiesz jak będzie wyglądał Twój egzamin? Czy wiesz, czego się spodziewać? Jakie rodzaje zadań znajdują się w zestawie egzaminacyjnym? Ile czasu trwa egzamin?

Na wszystkie te i inne pytania służę odpowiedzią. Koniecznie odwiedź również stronę www.oke.krakow.pl poświęconą między innymi Twojemu egzaminowi.