Język angielski dla dzieci

:.: Szanowny Rodzicu,

Jako opiekunowie naszych dzieci często zastanawiamy się czy już można rozpocząć naukę języka, czy teraz jest właściwa pora. Doradza nam się: im wcześniej tym lepiej. Z kolei niekiedy metodycy twierdzą, że dzieci powinny najpierw opanować dostateczną umiejętność mówienia w języku ojczystym, pisania i co się z tym wiąże poznać litery.

Moim zdaniem w praktyce wygląda to następująco. Jeśli pomyślałeś/pomyślałaś o lekcjach z języka angielskiego dla swojego Dziecka, znaczy to, że prawdopodobnie nadszedł odpowiedni moment. To jest ten czas na rozpoczęcie nauki.

Jako Rodzic doskonale znasz swoją Pociechę,  jej reakcję na naukę nowych rzeczy, jej potencjał, wiesz, na co ją stać. Tak więc wiek wiekiem, a indywidualne zdolności i predyspozycje Twojego Syna lub Córki swoją drogą.

Dzieci w podobnym wieku przejawiają niekiedy zróżnicowane cechy w kwestii edukacji oraz cechy rozwojowe, więc dzieci z tej samej grupy wiekowej będą inaczej podchodziły i czuły się z językiem obcym.

:.: Jak uczą się dzieci?

Dzieci rozwijają się i uczą przez ruch, zabawę, kolory, dźwięki, obrazy, plakaty, duże kolorowe kostki, kreatywne ćwiczenia i wiele innych. Dlatego tych elementów nie powinno zabraknąć podczas nauki, która ma być efektywna i przyjemna.

Jednocześnie, w klasie trzeciej szkoły podstawowej od dzieci wymaga się już trochę więcej. Wprowadzamy pisanie krótkich zdań, prowadzimy mini-dialogi, ćwiczymy akcent i poprawne czytanie. Każde zajęcia obfitują w systematycznie sprawdzane prace domowe.

Ważne, aby dziecko pozostawało wciąż zainteresowane i czerpało radość z nauki. Dlatego nasze zajęcia są dynamiczne, często zmieniamy rodzaj ćwiczenia, sprawdzamy co działa lepiej i wciąż dobrze się bawimy!

:.: Jakie dzieci uczę?

Na moje zajęcia najczęściej trafiają dzieci z trzeciej lub drugiej klasy szkoły podstawowej. Standardowo spędzają ze mną 60 minut, jednak jest możliwość ustalenia krótszych zajęć, na przykład 45-minutowych dwa razy w tygodniu.

Jeśli masz jakieś pytania, sugestie lub potrzebujesz się skonsultować nie wahaj się, skontaktuj się ze mną tutaj.