Konwersacje Skype

:.: Czym są konwersacje?

Konwersacje to głównie rozmowy w języku obcym. Na takie zajęcia decydujemy się najczęściej, gdy potrzebujemy przygotować się przed wyjazdem turystycznym za granicę, wyjazdem do pracy, maturą ustną, wyjazdem na kolonie czy wymianą młodzieży.

Umiejętności płynnego używania języka, zwłaszcza na poziomie komunikatywnym, potrzebują również liczne grupy zawodowe w kraju: taksówkarze, recepcjoniści hotelowi, konferansjerzy, managerowie, pielęgniarki, pracownicy telefonicznego biura obsługi klienta, informatycy, punkty informacji turystycznej, biura podróży i inne.

:.: Jak wyglądają takie zajęcia?

Przede wszystkim skupiamy się na tym, czego docelowo potrzebujesz i co chcesz osiągnąć w komunikacji. Bywa, że Twój język jest zwyczajnie “zakurzony” i dawno nie używany. Każde zajęcia obfitują w systematycznie sprawdzane prace domowe.

Do naszej dyspozycji są nagrania udostępniane przez BBC w formie podcastów, które zawierają ciekawe wyrażenia i słownictwo używane w autentycznych sytuacjach przez rodzimych użytkowników języka angielskiego. Pracujemy również z  barwnymi ilustracjami, na podstawie których wprowadzamy nowe zagadnienia i przypominamy znane Ci słówka i zwroty.

Dlaczego obrazki? Jak ktoś powiedział: jedna ilustracja to więcej niż tysiąc słów. Ja dodam do tego: i więcej niż tysiąc poprawnie ułożonych zdań, skojarzeń i pomysłów na tematy, które chciałbyś poruszyć.

Inną propozycją są dialogi sytuacyjne sprofilowane pod Twoje potrzeby. Ćwiczymy reakcje językowe na pytania, przedstawiamy sobie wnioski, argumentujemy, negocjujemy, stawiamy się w roli kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej oraz uczymy się zadawania pytań, analizowania wniosków, elementów negocjacji.

Informacje z regionu, ze świata, prasa, telewizja, wywiady, moda, film, nowinki? Bądźmy na bieżąco i rozmawiajmy o tym w języku angielskim!

Konwersacje to również niezbędny komentarz gramatyczny. Niektórzy potrzebują go więcej, ale Ty możesz potrzebować go mniej.

Zajęcia prowadzę również przez Skype lub inny komunikator.

Pamiętajmy, że Ty decydujesz jak mają wyglądać zajęcia. Sam wiesz, co działa na Ciebie lepiej i jak wolisz się uczyć.