konwersacje z języka angielskiego online

:.: Czym są konwersacje?

Konwersacje to głównie rozmowy w języku obcym. Na takie zajęcia decydujemy się, gdy potrzebujemy przygotować się przed maturą ustną, wyjazdem turystycznym za granicę lub do posługiwania się nim w pracy.

Umiejętności płynnego używania języka, zwłaszcza na poziomie komunikatywnym, potrzebują również liczne grupy zawodowe w kraju: taksówkarze, recepcjoniści hotelowi, konferansjerzy, menagerowie, pielęgniarki, pracownicy telefonicznego biura obsługi klienta, informatycy, punkty informacji turystycznej, biura podróży i inne.

:.: Jak wyglądają takie zajęcia?

Przede wszystkim skupiamy się na tym, czego docelowo potrzebujesz i co chcesz osiągnąć w komunikacji. Pracujemy z ilustracjami, na podstawie których wzbogacamy słownictwo i przypominamy znane Ci wyrazy i zwroty. Bywa, że Twój język jest zwyczajnie “zakurzony” i dawno nie używany. 

Dlaczego obrazki? Jak ktoś powiedział: jedna ilustracja to więcej niż tysiąc słów. Ja dodam do tego: i więcej niż tysiąc poprawnie ułożonych zdań, skojarzeń i pomysłów na tematy, które chciałbyś poruszyć.

Inną propozycją są dialogi sytuacyjne sprofilowane pod Twoje potrzeby. Ćwiczymy reakcje językowe na pytania, przedstawiamy sobie wnioski, argumentujemy, negocjujemy, stawiamy się w roli kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej oraz uczymy się zadawania pytań, prowadzenia rozmów telefonicznych.

Na zajęciach wykorzystuję też podcasty BBC, które uczący się przygotowuje przed zajęciami lub opowiadania z serii “What a World” – Amazing Stories from Around the Globe oraz skrócone wersje popularnych książek.

Informacje z regionu, ze świata, prasa, telewizja, wywiady, nowinki, filmy, polityka? A może rozmowy o życiu, książce, kolarstwie, psychologia? Rozmawiajmy o tym w języku angielskim!

Konwersacje to również niezbędny komentarz gramatyczny. Niektórzy potrzebują go więcej, ale Ty możesz potrzebować go mniej.

Pamiętaj, że to Ty decydujesz jak mają wyglądać zajęcia. Sam wiesz, co działa na Ciebie lepiej i jak wolisz się uczyć.

Preferencje prywatności

Wymagana zgoda na ciasteczka

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Advertising

Analytics

Other