strefa korepetytora

…strona w budowie…

W tym miejscu chciałbym poruszyć tematykę związaną z pracą i życiem korepetytora. Czy będzie to poradnik dla korepetytorów, przewodnik po zawodzie korepetytora, a może zbiór refleksji i pytań? Sam jestem ciekaw jak się to rozwinie.

Jako że upodobałem sobie format wideo do dzielenia się swoją wiedzą, tę kategorię chciałbym również prowadzić w taki sposób. Materiały te kieruję do osób, które dopiero planują zająć się dzieleniem się swoimi umiejętnościami z innymi lub od niedawna prowadzą korepetycje i chciałyby robić to lepiej.

Czy do tego grona należą przeważnie osoby w wieku 20-25 lat? Statystycznie tak można powiedzieć, ale zapraszam wszystkich zainteresowanych lub zaangażowanych w proces kształcenia innych.

Czy obszerne instrukcje i wykłady potrafią uśpić? Czy też jesteś zdania, że pytania bardziej pobudzają wyobraźnię niż słuchanie poleceń? W tych materiałach nie będę narzucał Ci zwykle szablonów postępowania i udzielał gotowych rad na przedstawione problemy, ale wskażę pewne możliwości.

Chcę, żebyś sam znalazł najlepsze rozwiązania odpowiadające Twojej sytuacji. Dlatego stawiam przede wszystkim pytania mające pobudzić do refleksji oraz oferuję krótkie podsumowanie w każdym odcinku.

Strefa korepetytora” będzie oparta przede wszystkim na pytaniach, ponieważ takiej formy jeszcze nie spotkałem, a ma swoją wartość. Poza tym, czy sam jestem dla Ciebie odpowiednim wzorem do naśladowania? Bywa, że jako korepetytor postępuję inaczej w różnych sytuacjach, ponieważ każda sytuacja jest indywidualna. A czy wiesz, że nie wszystko to, co odpowiada mnie i moim słuchaczom sprawdzi się u Ciebie?

Życzę miłego słuchania!
Paweł